7/24 Ücretsiz Sigorta Danışmanlığı…
0(262) 324-5250

Axa Sigorta

AXA Grubu, finansal koruma ve fon yönetimi alanında dünya lideri konumundadır ve A.M Best'e göre dünyanın en büyük sigorta grubudur. AXA Grubu'nun, müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedefleyen 'Finansal Koruma' konusundaki faaliyetleri sigorta, kişisel koruma, birikim ve gayrimenkul planlama alanlarını kapsamaktadır.

Bugün dünyada 50 milyon kişi ve ticari işletme AXA çatısı altında ailelerini, çalışanlarını ve mallarını güvence altına almakta, kişisel ve ticari varlıklarını yönetmektedir.

AXA’nın var olma nedeni insanları daha iyi bir yaşam sürmeleri için onları desteklemektir.

Müşteriler her zaman önceliğimizdir.
Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden birisi olarak, amacımız insanların daha iyi bir yaşam sürmeleri için onlara destek olmaktır. Bu amaç, her çalışanımızın paylaştığı ortak bir hedeftir. Tüm hizmet ve çözümlerimizi buna uygun olarak bireylerin ihtiyaçlarına uygun hale getirmeye çalışıyoruz.
Siz müşterilerimiz her işimizin odağında yer alıyorsunuz. Sizlere ürün ve hizmetlerimize nerede nasıl ve ne zaman sahip olabileceğiniz konusunda, daha fazla seçenek ve yenilikler sunabilmek, bunu yaparken de kalite, mükemmellik ve güçlü bir finansal dayanak sağlamak ve doğru fiyatlara size sunabilmek için çabalıyoruz.

Değerlerimiz, Vizyonumuz ve Ötesi

Müşterilerimizin en önemli önceliğimiz olması hikayemizin sadece bir parçası. Her gün daha ileriye gidebilmek için 4 temel değerimizden güç alıyoruz: Önce Müşteri, Dürüstlük, Cesaret ve Tek AXA.
Bu değerlerimiz insanlara öncelik verdiğimizi ve her zaman güçlü ahlaki ilkelere bağlı kaldığımızı gösterir. Ayrıca çalışanlarımızı fikirlerini paylaşmaya teşvik eder, böylece kararlı ve cesur adımlar atarız.

Biz Sizin için Varız

İşbirlikçi yaklaşımımız sayesinde AXA çalışanları olarak, sizlere sürekli ve çok hızlı bir şekilde değişen bir dünyada, kişiye özel ürün ve hizmetler sunabilmekteyiz.
Büyük bir heyecan ile müşterilerimiz için sadece “ hasar ödeyen” bir sigorta şirketi olmanın ötesine geçerek “çözüm ortağı” olmaya çalışıyoruz. Bugün, çalışanlarımız ve acentelerimizle birlik içerisinde, sizlerin hayatlarını daha iyileştirecek çözümler ve hizmetler için çalışıyor yarın da öyle olacak.
AXA Sigorta olarak Türkiye’de Sigortacılığın 4.0’ı olmak hedefindeyiz. Acentelerimizi, süreçlerimizi ve çalışanlarımızı, siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için en çağdaş yaklaşımlarla ve teknoloji ile besliyoruz.
Müşterilerimize şeffaf, yalın süreçler sunabilen, insancıl ve açık bir şirketiz. Yenilikçilik anlamında yeni adımlar atmaya istekli ve cesaretliyiz. Müşteri odaklıyız ve müşterilerimizin yorumlarına açığız.
Biz Ne Yapıyoruz: Müşterilerimiz gönül rahatlığı ile hayatlarına devam edebilsin diye hem bireyleri hem de işletmeleri koruma altına alıyoruz.

Tarihçemiz

1892 
1828’de Paris’te kurulan ve AXA’nın da temellerini oluşturan L’Union Sigorta Şirketi 1892 yılında Osmanlı Devleti’nde faaliyete geçti.
1916 
Nordstern temsilcilik bürosu İstanbul'da kuruldu.
1918 
İttihadi Milli Osmanlı Sigorta Şirketi kuruldu.
1956 
İttihadi Milli Osmanlı, İttihadi Milli Türk Anonim Şirketi (İMTAŞ) oldu.
Ocak 1968 
Hayat ve Hayat Dışı Sigorta hizmetleri vermek üzere, Oyak Sigorta kuruldu.
Eylül 1983 
Konut kredilerinde uzman olan Emlak Bankası %26 hisse ile Oyak Sigorta sermayesine katıldı.
1989 
Türkiye'de faaliyette bulunan UAP (Union des Assurances de Paris)'nin Hayat Şirketi 'İmtaş Hayat' kuruldu.
Kasım 1994 
AXA, %11 hisse ile Oyak Sigorta'nın sermayesine katıldı.
Ocak 1995 
Oyak Sigorta, müşteri ve acente odaklı organizasyona geçen ilk Türk Sigorta Şirketi oldu.
Mart 1995 
AXA OYAK Hayat Sigorta kuruldu.
1996 
Nordstern ve İmtaş birleşip, Nordstern İmtaş adını aldı.
Ocak 1996 
Oyak Sigorta'nın Hayat portföyü AXA OYAK Hayat Sigorta'ya devredildi.
Ekim 1998 
AXA ve OYAK'ın Türkiye'deki sigorta faaliyetlerinin, tek bir çatı altında toplanmasına karar verildi.
Şubat 1999 
AXA OYAK Holding kuruldu. Oyak Sigorta, Nordstern İmtaş Sigorta, AXA OYAK Hayat Sigorta ve Nordstern İmtaş Hayat Sigorta'daki AXA ve OYAK'a ait hisseler AXA OYAK Holding'e devredildi.
Ağustos 1999 
Oyak Sigorta ile Nordstern İmtaş Sigorta ve AXA OYAK Hayat Sigorta ile Nordstern İmtaş Hayat Sigorta'nın kendi aralarında birleşmeleri ile ilgili olarak sürdürülen hukuki işlemler tamamlandı.
Ocak 2000 
AXA OYAK Sigorta, 63 trilyon TL prim üretimi ile hayat dışı sigorta pazarında liderliğe oturdu.
Ocak 2002 
AXA OYAK Sigorta, İnan Sigorta'yı satın aldı.
Ocak 2002 
Hayat ve hayat dışı şirketleri bütünleşti.
Ağustos 2008 
AXA'nın OYAK'ın hisselerini alması ile AXA SİGORTA faaliyetine başladı.
Haziran 2010 
AXA HAYAT SİGORTA bireysel emeklilik piyasasına adım attı, o günden beri faaliyetlerine AXA HAYAT VE EMEKLİLİK olarak devam ediyor.

Axa Sigorta HİZMETLER